האנשים המובילים את הנדל"ן בישראל בשנת 2022

שוק הנדל"ן הישראלי פורח, ובשל כך גדל הביקוש לסוכני נדל"ן בישראל.
בשנים האחרונות משרדי תיווך ישראלים חדשים רבים פתחו את שעריהם כדי להציע את שירותיהם לקונים ולמוכרים פוטנציאליים. עלייה זו בתחרות הביאה לעלייה במקצועיות בקרב הסוכנים.

שוק הנדלן בישראל

רק בעשור האחרון גדל שוק הנדל"ן הישראלי פי עשרה, ועקף את ההכנסות של 50 מיליארד דולר.

ניתן לחלק את שוק הנדל"ן לשלושה מהמובילים בישראל כיום והיכולות שלהם בהשוואה זה לזה.

שוק הנדל"ן הישראלי הופרד לשלושה מגזרים עיקריים:

  • הראשון כולל דירות שנמצאות בבנייה או פרויקטים שהושלמו; פלח זה מורכב ממגוון רחב של בנייני יוקרה ובתי מגורים בשלוש יבשות שונות,
    המתמקדים בעיקר בחנויות קמעונאיות וחדרי כושר עם קהל לקוחות בינלאומי.
  • הקטע השני הוא דירות הממוקמות ב בניינים רבי קומות
    והמגזר השלישי הוא דירות הממוקמות בבניינים בטווח נמוך ובינוני.
  • הקמת מגדלי מגורים הפכה לאחד הגורמים המרכזיים בשוק הנדל"ן בישראל. בארץ חסרים שטחים גדולים לבנייה, והדבר הוביל לגידול לאחרונה בבניינים רבי קומות וכן לפרויקטים חדשים רבים שצפויים להביא עוד מאות אלפי אנשים למרכזים עירוניים כמו תל אביב. מגמה זו של עליות גבוהות גרמה להאטה בקצה הנמוך.

5 אנשי מקצוע מובילים בתחום השקעות נדל"ן בישראל

לא קל להיות מוביל שוק. שוק הנדל"ן הישראלי אינו שונה. בעשור האחרון ישנם חמישה בעלי מקצוע מובילים בתחום זה שהובילו ועיצבו את ענף הנדל"ן בישראל.

מוביל מס' 1 של הנדל"ן בישראל

הראשון מבין המנהיגים הללו הוא שלמה בן חיים, מייסד גרינפילד ישראל ואחד המשקיעים המצליחים בישראל בשנים האחרונות. החברה שלו השקיעה למעלה ממיליארד דולר בפרויקטי נדל"ן ישראלים מאז הקמתה ב-2003.

מס' 2 של הנדל"ן בישראל

איש המקצוע השני המוביל הוא דרור ארז, מייסד ומנכ"ל חברת דרורים להשקעות בנדל"ן בע"מ, המשקיעה רבות בפיתוחי מגורים ברחבי ישראל. כמו כן, הוא מכהן כיו"ר במספר דירקטוריונים הקשורים לנדל"ן, לרבות איגוד הבונים והיזמים הלאומי.

איש הנדל"ן מס' 3 בישראל

איש המקצוע השלישי המוביל הוא גלעד שבתאי, שהוכר כאחד האנשים המשפיעים בישראל יחד עם אחיו. משפחת שבתאי התחילה את דרכה בעולמות שונים כמו השותפות בחברת טלגייט, רכישת אפליקצית המסרים וייבר ועד לשיתופי פעולה רבים עם השקעה בחברות ישראליות רבות בתחום הנדל"ן

איש נדל"ן מס' 4

איש המקצוע הרביעי הוא אשר ירדני, משקיע ידוע שהקים את חברת גולנדסקי ישראל השקעות בע"מ, חברת הנדל"ן הגדולה בישראל. הוא משמש גם כיו"ר איגוד המשקיעים והמתווכים בנדל"ן.

מס' 5 של הנדל"ן בישראל

הדמות החמישית המובילה היא דוד צור, מייסד שותף ומנכ"ל צור גרופ PLC עם יותר ממיליארד דולר שהושקעו בפרויקטים ישראליים מאז הקמתה. בנוסף, יש לו השקעות בפרויקטים וארגונים בינלאומיים.


האם כאדם פרטי כדאי להשקיע בנדל"ן בישראל?

השקעות נדל"ן בישראל הן אופציה משתלמת למשקיעים. שוק הדיור הישראלי הוא אחד השווקים המפותחים והאטרקטיביים במזרח התיכון. הוא גדל בהתמדה מאז שנות ה-90.
שוק הנדל"ן בישראל פורח והוא ממשיך למשוך עוד ועוד משקיעים זרים. בשנת 2016 הגיע היקף ההשקעות בנדל"ן של ישראל ל-2.6 מיליארד דולר, גידול של פי שניים מ-2015 (1.3 מיליארד דולר).
מה שבאופן טבעי מושך אליו גם משקיעים זרים.
זרים מוזמנים לרכוש נכס כל עוד יש להם אישור עבודה ויכולים לספק מקדמה של לפחות 10% ממחיר הרכישה.
זרים שירצו לרכוש נכס בישראל יכולים לקבל משכנתא מאחד מהבנקים הרבים בישראל, או שיבקשו משכנתא דרך הבנק הזר שלהם. זרים עם חשבון בנק ישראלי זכאים למשכנתאות בבנקים ישראלים; זרים ללא חשבון בנק ישראלי צריכים לפנות לבנק המקומי שלהם כדי לבדוק אם הם מציעים משכנתאות בישראל.

You may also like...