ציוד משרדי מתכלה לשיפור איכות הסביבה

כיום נפוץ מאוד השימוש במגוון חומרים מתכלים בעקבות המגמה הירוקה ששוטפת את העולם. חומר מתכלה, הינו חומר המתפרק בצורה ביולוגית או כימית למרכביו מבלי לגרום נזק סביבתי. תהליך הפירוק נעשה באופן טבעי ללא התערבות אנושית. כל החומרים מתכלים בסופו של דבר, אך חומר מתכלה הינו חומר שתהליך הפירוק שלו לוקח פרק זמן סביר, של מספר שבועות או חודשים. לאחר ההתכלות החומר משתלב בחזרה בטבע.
להקטין את ערמות האשפה
בני האדם מיצירים פסולת ללא הפסקה, ישנה חשיבות רבה לשימוש במוצרים מתכלים ובמחזור. שימוש בחומרים מתכלים אינו מהווה מפגע סביבתי, וחזרתם של המוצרים לטבע חוסכת מקום ומקטינה את ערימות האשפה שהולכות ומצטברות. שימוש בכלים מתכלים הוא חלק גדול וחשוב בשמירה על איכות הסביבה.
חומרים מתכלים במשרד
הביטו סביבכם במשרד מהם החומרים המתכלים?.  משרדים רבים משתמשים במוצרים מתכלים בתחום ציוד משרדי.: נייר, קרטון, עץ ועוד. נייר  היינו חלק מרכזי מהפסולת אותו מיצר משרד. נייר הוא  חומר נפוץ אשר נמצא בשימוש יומיומי וקבוע, נייר היינו חומר גלם אשר מתכלה בתוך פרק זמן קצר. לקרטון המשמש לרוב לתיקיות לשמירת מסמכים לוקח תהליך הפירוק מספר חודשים. ציוד משרדי קבוע מעץ: שולחנות,כיסאות וכו' מתכלה גם הוא  אך זהו תהליך שנמשך כעשרות שנים.
ציוד משרדי נוסף ניתן להחלפה מחומרים לא מתכלים למוצרים מתכלים. כוסות קלקר המשמשות לעיתים את העובדים לשתייה חמה במשרד לא מתכלים לעולם. לשקיות פלסטיק המשמשות לאחסון הניירת וכלי הפלסטיק לשמירה על חומרי ניקוי לוקח מאות שנים להתכלות. ניתן להחליף חלק מהמוצרים במוצרים זהים מתכלים. שימוש במוצרים אלו שומר על סביבה ירוקה מתהליך הייצור ועד חזרתו של החומר לטבע.
אחריות חברתית במקום העבודה
שימוש במוצרים מתכלים, מעביר מסר סביבתי חברתי על אכפתיות מקום העבודה מהסביבה ומהחברה בה אנו חיים. משרד שרוצה למתג את עצמו כ"משרד ירוק" יכול לשדר מסר זה דרך ציוד משרדי מתכלה. הקפדה על עבודה עם חומרים מתכלים היא שמירה על הסביבה של כולנו.
שמירה על איכות הסביבה היא אחריות של כולנו, היא מתחילה בנייר ונגמרת בכוס בה אנו בוחרים לשתות קפה.

You may also like...