היתרונות של שימוש במערכות סולאריות

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על המונח “אנרגיה סולארית”. מדובר באנרגיה, המופקת ישירות מקרינת השמש ועל כן כוללת, במסגרתה, יתרונות רבים מאד, ההופכים אותה לפתרון כדאי במיוחד. למרות שרוב האנרגיה בארץ מופקת כיום על ידי חברת החשמל דרך תחנות הכוח השונות שלה, ניתן לראות כי השימוש באנרגיה סולארית תופס תאוצה מיום ליום והופך נפוץ יותר. מדוע זה כדאי ומהם היתרונות של אנרגיה זו, ההופכים אותה לפתרון האולטימטיבי? הנה, התשובה.

היתרונות של שימוש במערכות סולאריות

  1. כי זה ירוק וידידותי לסביבה

בעוד שאנרגיה המופקת מתחנות הכוח בישראל, השייכות לחברת החשמל, כוללת, במסגרת תהליך הפקתה, שימוש במרכיבים שונים, כמו גז, פחם או נפט, אנרגיה סולארית עושה שימוש במרכיב טבעי לחלוטין – אנרגיית השמש שהיא אנרגיה מתחדשת. גם הגז, גם הפחם וגם הנפט פולטים חומרים שונים, המזהמים את הסביבה ופוגעים בה. הבחירה בפתרון כמו אנרגיה סולארית, על ידי שימוש במערכות שונות ומתקדמות במיוחד, הופכת אותה לפתרון ידידותי לסביבה בשל תכונותיה.

2. כי זה חוסך לנו כסף

את האנרגיה הסולארית ניתן לייצר באמצעות מתקן מיוחד, המותקן על גבי גגות הבתים או המבנים השונים, מתקן הקולט את אנרגיית השמש, וממיר אותה לחשמל. במקום להיעזר ברשת החשמל כדי ליהנות מהחשמל, ניתן להתקין מערכת ייחודית זו ולנצל את אנרגיית השמש לצורך הפקת החשמל. מדובר בהשקעה חד פעמית כדאית במיוחד, החוסכת את התשלום לחברת החשמל. במקביל, הייצור העצמי של החשמל מאפשר למכור את עודפי החשמל שנוצרים באופן זה לחברת החשמל בתעריף גבוה, הנחשב גבוה מתעריף הצריכה ולכן כדאי מאד. זוהי השקעה נבונה, ובראייה עתידית – משתלמת מאד וחוסכת לא מעט כסף.

3. כי זה כולל שימוש בטכנולוגיה יעילה במיוחד

אנרגיה סולארית כוללת במסגרתה, כאמור, יתרונות רבים. אחד מהם הוא הטכנולוגיה המעורבת בה, ההופכת אותה ליעילה במיוחד. מדובר במערכות, אותן ניתן להתקין גם בבתים הפרטיים וגם במבנים השונים. בחירת מיקומה מאפשר גם בחירת כמות החשמל, אותה ניתן יהיה להפיק באמצעותה. למשל, מערכת אנרגיה סולארית, המותקנת בבית פרטי מייצרת פחות חשמל ממערכת המותקנת במסגרת עסקית כלשהי, שכן מדובר בצריכה נמוכה יותר. התאמתה המדויקת של המערכת אל הצרכים שונים, הופכת אותה ליעילה וכדאית מאד.

ישנן לא מעט חברות, המציעות מערכות מסוג זה. אם גם אתם מעוניינים לבחור באפשרות זו לצורך ייצור חשמל, מומלץ לכם להשוות בין החברות השונות, תוך בחינת רמת מקצועיותן של כל אחת מהן, ניסיונן בתחום זה וכמובן המחיר, אותו הן דורשות עבור המערכות הסולאריות השונות.

You may also like...