מטפי כיבוי ומיגון אש בבתים ודירות

מידע על סוגים שונים של מטפי כיבוי ועל אמצעי מיגון אש בבתים ודירות

קיימים בשוק מגוון דגמים של מטפי כיבוי אש המכילים חומרי כיבוי שונים. סוגים שונים של מטפי כיבוי נועדו לשימושים שונים כמו כיבוי מוצקים, עץ ונייר, כיבוי דלקים וגזים, מתכות, כיבוי שריפות במערכות חשמל עדינות ללא גרימת נזקים כבדים ועוד. כיום, נהוג להחזיק ברכב מטף כיבוי אש קטן שכמעט ואינו תופס נפח אחסון וכך בכל מקרה של שריפה ברכב ניתן להשתלט עליה במהירות וביעילות. כמו כן, חשוב להחזיק מטפי כיבוי בהתאם להנחיות רשות הכיבוי בבתים, במפעלים, במחסנים, ובמבנים מכל סוג.

סוגי מטפי כיבוי אש

כאמור, ישנם סוגים שונים של מטפי כיבוי ביניהם מטפי כיבוי CO2, מטפי אבקה יבשה, מטפי אבקה וקצף בנפח 50 ק"ג עם מתקן נשיאה על גלגלים, מטפי קצף, מטפי גז הלון ומטפי גז הלוטרון. לכל מטף שימוש שונה ויש מטפי כיבוי המיועדים להשתלטות על כל סוגי השריפות בעוד מטפים מסוימים נועדו לכיבוי דליקות מסוג נוזלים כמו דלקים, שומנים וכד', ומטפים ייעודיים לכיבוי דליקות הפורצות בלוחות חשמל, במכונות ובציוד חשמלי אחר.

התאמה לדרישות נציבות הכבאות בישראל

כאשר רוכשים מטפי כיבוי חשוב לקבל ייעוץ והכוונה מקצועית ויש לבחור במטפים המתאימים להנחיות ולתקנות של נציבות הכבאות בישראל. ישנם מטפים שנועדו לשימוש במרחבים פתוחים בעוד אחרים מיועדים לכיבוי שריפות בחללים סגורים. כמו כן, יש מטפי כיבוי המופעלים באופן אוטומטי על ידי חיישן המפעיל את המטף בהתאם לשינוי טמפרטורה קיצוני ויש מטפי כיבוי ידניים אותם ניתן להתקין במקום בטוח ונגיש או מטפי כיבוי גדולים הנישאים על עגלה לשם ניידות גבוהה.

לכן, חשוב לרכוש מטפי כיבוי אש בהתאם לדרישות נציבות הכבאות ובהתאמה לסוג השריפות העלול לפרוץ במקום ועל פי הסיכונים השונים, יש מקומות בהם יש להציב מספר מטפים בהתאם לסוגי החומר ורמת הסיכון במקום.

אמצעי מיגון אש בבתים ודירות קונים עם ביסייף – הביטחון שלך

חייגו 1700700616

You may also like...