מערכת סינון לממד- על כל צרה שלא תבוא

החל מחודש מאי 2010, נכנסה לתוקפה תקנה המחייבת כל בית בהתקנה של מערכת אוורור וסינון אוויר למרחב המוגן. מדינת ישראל מוקפת באויבים מכל הכיוונים, המאיימים בטילים ורקטות על מרכזי אוכלוסייה, תחנות כוח, נמלים ועוד. צבאות רבים מחזיקים מאגרים אדירים של מצבורי גז ונשק ביולוגי למטרת הרתעה ותקיפה ואיש לא יודע מתי יבואו לידי שימוש. במקום כמו ישראל, בה היציבות הביטחונית אינה ברורה, יש צורך במערכת סינון למרחב המוגן המזרימה אוויר נקי מגזים ורעלים לממ"ד.

פתרון נפלא לשהייה ממושכת
מערכות אוורור וסינון לממ"ד מסננות את האוויר מפחמן דו חמצני ומגזים רעילים, ומזרימות לחלל החדר אוויר נקי. היתרון המרכזי של המערכות הללו הוא האפשרות לשהות בממ"ד ללא הגבלת זמן, משום שהמערכת מספקת תחלופת אוויר וסינון כימי וביולוגי מלא. דמיינו מצב שבו חלילה וחס אלפי אזרחים שוהים שבועות במרחבים המוגנים. ללא מערכת סינון לא היה הדבר מתאפשר, כיוון שבחדר האטום ניתן לשהות ללא אוויר שעות ספורות בלבד.

במקרה של איום כימי או ביולוגי, יוכלו האנשים שרכשו מערכת סינון לממ"ד לשהות בממ"ד לאורך זמן, ללא לחץ מידי בפינוי, בעוד שאלו שלא רכשו את המערכות המתקדמות יהיו חשופים לסכנות ולמגבלות החלות במקרים אלו. במידה ותהיה חלילה וחס התקפת טילים על ישראל, אלו שישכילו להתקין בממ"ד מערכת סינון ואוורור יחושו בטוחים יותר, ויוכלו להתהלך בחדר המוגן גם ללא מסכות אב"כ.

מה נכלל במערכת הסינון
מערכת סינון בעלת תו תקן מטעם פיקוד העורף כוללת את הרכיבים הללו:
א. מסנן איכותי שביכולתו לסנן פחמן דו חמצני ומגוון סוגי גזים רעילים ומזיקים.

ב. מסנן נוסף המהווה גיבוי למסנן הראשי. במקרה של לחימה ממושכת, או כשהמסנן הראשי קורס, המסנן המשני יאפשר תחלופת אוויר באופן שוטף.

ג. שסתומים לכניסה וסינון אוויר.

ד. חיבור תקני למערכת החשמל, וגיבוי לחיבור הקיים.

ה. כל הרכיבים הנכללים במערכת הסינון אמורים לעמוד בתקן הישראלי בהתאם להנחיית פיקוד העורף, בתחומים כגון: סוג מערכת הסינון, גיבויים לחיבורים הקיימים, גודל מערכת הסינון ועוד.

לסיכום, מערכת סינון איכותית לממ"ד תסייע לכם לחוש מוגנים, בכל מצב ובכל זמן לפרטים נוספים

You may also like...