עיצוב הבית – מגוון סגנונות עיצוב לבחירתכם

לא מעט אנשים מתעניינים בשנים האחרונות בתחומים שבעבר נחשבו לידע ששמור לבעלי מקצוע בלבד כגון ארכיטקטים או מעצבי פנים. בעיקר בזכות הפריחה הגדולה של אתרים באינטרנט אשר עוסקים בתחום של עיצוב הבית, אפשר לראות היום בבתים פרטיים רבים עליית מדרגה של ממש בכל מה שקשור בתחום האסתטי. המודעות ההולכת וגוברת לחשיבות של הפן העיצובי הביאה להתעניינות מוגברת בעקרונות ושיטות שונות של עיצוב.

כך למשל מבקשים רבים לעצב את ביתם על פי עקרונות תורת הפנג שואי, שהיא גישה עיצובית שבאה אלינו ממזרח אסיה וכבשה בסערה את העולם המערבי כולו וגם את ישראל. עיצוב הבית על פי תורת הפנג שואי מתייחס לאלמנטים אדמה, מתכת, אש, מים ועץ. על פי הפנג שואי יש צורך ליצור איזון הרמוני בין האלמנטים האלו, באמצעות בחירה נכונה של צבעים וחומרים. גם למיקום החפצים והרהיטים יש תפקיד על פי הפנג שואי ביצירת זרימה נכונה של אנרגיה.

בין אם בוחרים לעצב את הבית באמצעות פנג שואי ובין אם הולכים אחרי עקרונות אחרים, בבסיס כל עיצוב עומדים תמיד אותם מרכיבים מרכזיים אשר חוזרים על עצמם בכל שיטת עיצוב. תשומת לב למרכיבים אלו היא שיכולה ליצור אווירה נעימה בבית שתתאים לאופי הספציפי של דייריו. המרכיבים החשובים ביותר של עיצוב הבית הם הצבעים השולטים בו, החומרים מהם עשויים הרהיטים, האופן בו מחולק החלל וכן התאורה בבית.

לדוגמא, כאשר רוצים ליצור אווירה של בית כפרי ואינטימי, יעשה עיצוב הבית שימוש בחומרים טבעיים כמו קש ועץ ובחומרים רכים כמו בד. הצבעים שייבחרו לרהיטים יהיו צבעים חמים כמו אדום, גוונים של חום וכדומה. האופן בו יחולק החלל יהיה כזה שייווצרו פינות אוכל וגומחות אינטימיות, שיאפשרו לכל אחד למצוא את עצמו. התאורה תהיה תאורה טבעית ככל הניתן, ובערב (או במקרים בהם התאורה הטבעית לא מספיקה) יעשה שימוש באור רך וצהוב בניגוד לאורות פלורסנט או הלוגן. תהליך עיצוב הבית שייעשה תוך חיבור נכון של כל המרכיבים האלו על ידי קניה של הרהיטים הנכונים וארגונם בבית בצורה הרמונית, יצליח להביא לאווירה הכפרית המיוחלת.
אם אתם מחליטים על עיצוב לבית ושיפוץ המבטח הוא חלק מהתוכנית אז כדאי לבדוק גם אופציות לעיצוב השיש שלכם במטבח.
בנוסף, מעצבי פנים רבים אוהבים את השימוש בטיח אקרילי אשר נותן סגנון שונה וחדשני לצביעת הקירות בבית.

You may also like...