עיצוב בתים –פנים וחוץ

הבית הוא אחד המרכיבים החשובים בתדמיתו של האדם או המשפחה המתגוררת בו. כמו כל מבנה יש לבית אופי משלו, בית לכשעצמו מסמל משהו אינטימי, אך האם כל בית באמת משדר את האופי של האדם? למעשה ניתן לראות בבית כשיקוף של אופי האדם, התנהגותו ורצונותיו.

אדם בעל אופי דייקני ופדנטי יסדר את ביתו בצורה סימטרית, הכל יהיה נקי ומסודר, לרוב גם מרובע. גם מחוץ לבית נוכל לראות זאת בכל פרט ופרט אם זה בצבע, בסגנון הדלת והחלונות ועוד. כל אלו הופכים עיצוב בתים לדבר מעניין ומאתגר במיוחד.

עיצוב בתים – פנים הבית

פנים הבית נתפס בעני רבים כהשקפת אופי האדם או המשפחה המתגוררת באותו בית, כך נוכל לראות לדוגמא בתים מוזנחים, צבע מקולף ורטיבות אצל משפחות בעלות אופי זול יותר, מוזנח ולא אכפתי. לעומתם משפחות בעלות אופי פדנטי מקפידות על כל דבר וניתן לראות זאת בבית נקי, צבע חדש, רהיטים מסודרים תמיד באותה צורה וכו'.למעשה השקפת העולם ואופי המשפחה משפיעים רבות על עיצוב בתים וניתן לראות זאת תכף ומיד בכניסה הראשונית לבית.

עיצוב בתים הפך לנושא מעניין במיוחד מאחר וניתן לבטא באמצעותו את אופי האדם. אדם המעוניין לבטא עצמו יעצב את ביתו בצרוה המתאימה לו. ניתן לראות בבתים תמונות מיוחדות המשקפות את השקפת עולם המשפחה, ניתן לראות ריהוט בצבע בהיר או כהה בהתאם לאופי ולאווירת הבית.

עיצוב בתים – חוץ

עיצוב הבית מבחוץ היא עבודה לא פשוטה, מעבר לכך ניתן לראות בעיצוב הבית מבחוץ כתמונה המשקפת את הבית. עיצוב שכזה הינו קשה יורת שכן אם ישנה גינה צריך לבצע פעולות רבות על מנת לשנות את המראה הכללי. אם מדובר בבניין מגורים אין אפשרות לשנות כמעט דבר שכן העיצוב הוא של המבנה הכולל.

לאתר של גיל גולדברג – אדריכלות ועיצוב פנים – עיצוב ושיפוץ בית

You may also like...